top of page

EMY - REWOLUCJA W TRENINGU MIĘŚNI DNA MIEDNICY !CO TO JEST EMY

Jest to małe urządzenie do treningu mięśni dna miednicy, w pięknym niebieskim kolorze. Emy to sonda, którą stosuje się dopochwowo, która wyłapuje skurcze i rozkurcze mięśni dna miednicy (biofeedback). Następnie przesyła pomiar na telefon - widzisz jak pracują Twoje mięśnie. Wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację o tej samej nazwie, która zapewnia dostęp do przygotowanych przez specjalistów ćwiczeń. Nie czujesz że ćwiczysz, tylko grasz. W aplikacji jest dostępnych ponad 20 różnych gier, dzięki czemu trening nigdy Ci się nie znudzi.

Każdy trening trwa od 5 do 20 minut. Pierwsze efekty są już widoczne po 3 tygodniach stosowania.


Mięśnie dna miednicy u kobiet odgrywają bardzo ważną rolę: podtrzymują narządy wewnętrzne: macicę, pęcherz moczowy, odbyt, są również odpowiedzialne za prawidłowe utrzymanie i wydalanie mocz i kału, dodatkowo odgrywają ważną rolę podczas stosunku. Prawidłowe wykonanie skurczu oraz rozkurczu mięśni dna miednicy jest kluczowe w normalnym funkcjonowaniu organizmu kobiety.WAŻNE:

Zanim zakupisz urządzenie z bioofedbackiem do domu, bardzo ważna jest wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej. Dlaczego? Ponieważ nasze ciało jest przebiegłe. Jeśli nie potrafisz napiąć oraz świadomie rozluźnić mięśni dna miednicy, jeśli pracujesz nieprawidłowo z oddechem to podczas wykonywania zadań w aplikacji będziesz angażować mięśnie pośladkowe, ud oraz brzucha. A nie o to w tym chodzi. Więc bez nabycia umięjętności świadomej pracy z mięśniami dna miednicy będziesz angażować inne mięśnie niż te, które chcesz wyćwiczyć.


Więc jeśli zastanawiasz się nad zakupem urządzenia z biofeedbackiem, koniecznie udaj się do fizjoterapeuta uroginekologicznej w celu sprawdzenia stanu mięśni dna miednicy. U nas w gabinecie możesz przetestować Emy przed zakupem.


NIESPODZIANKA:

Urządzenie Emy, które Wam dziś opisałam jest estetycznie wykonane, kobiece i bardzo eleganckie. Dzisiejszy artykuł powstał we współpracy ze stroną PELVICARE. Dla naszych Stałych Klientów mamy specjalny kod kasiadzwigala10, który pozwoli Wam zakupić to urządzenie oraz wszystkie inne produkty ze zniżką -10 % na stronie pelvicare: https://pelvicare.pl


Pozdrawiamy

Gabinet Kasia Dźwigała - Masaż i Fizjoterapiamgr Kasia Kwiatkowska (Dźwigała) - fizjoterapeutka uroginekologiczna

297 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page