top of page

ZASTOSOWANIE GADŻETÓW W FIZJOTERAPII UROGINEKOLOGICZNEJFizjoterapia uroginekologiczna to nie tylko dział zajmujący się opieką okołoporodową w ciąży oraz po porodzie ale również problemami z nietrzymaniem moczu, stolcem, bólem w obrębie miednicy czy bolesnymi miesiączkami. To również dysfunkcję i problemy związane z życiem seksualnym takie jak: zmniejszone czucie w okolicy miejsc intymnych, ból podczas stosunku, niemożność jego podjęcia czy brak ochoty na podejmowanie stosunków seksualnych, ból sromu, ból i uczucie pieczenia w okolicy krocza, problem z wąską pochwą, problem z niesatysfakcjonującym orgazmem lub jego całkowitym brakiem, nietrzymaniem moczu podczas współżycia.


O gadżetach erotycznych raczej się nie mówi zbyt wiele, to nadal temat tabu. Są to produkty schowane głęboko w szufladzie. Czy wiecie, że takie gadżety mają swoje zastosowanie w fizjoterapii uroginekologicznej? W dzisiejszym artykule opowiemy Wam o takich gadżetach, które polecamy w gabinecie podczas wizyt uroginekologicznych, gdy zgłaszacie problemy w sferze seksualnej. Postaramy się odczarować wstydliwe stereotypy na ich temat.

Gadżety, o których Wam dzisiaj opowiemy mają przepiękny wygląd, nie wyglądają w sposób ordynarny, a dodatkowo są wykonane z bezpiecznych materiałów. Na końcu artykułu spodziewajcie się małej niespodzianki.

1. ZESTAW DILATORÓW


Jest to zestaw, który składa się z trzech części. Zestaw ten został stworzony z myślą o poszerzeniu pochwy. Dildatory wykonane są z niesamowicie miękkiego, bezpiecznego dla organizmu sylikonu. Należy pamiętać, aby stosować je z lubrykantami na bazie wody. Stosowanie dilatorów jest całkowicie bezpieczną metodą, która skutecznie rozszerza pochwę, zwiększa komfort oraz eliminuje ból podczas stosunków.


DILATORY SWOJE ZASTOSOWANIE ZNAJDĄ PRZY:

- dyspareunii (nawracającym lub stałym bólu w obrębie narządów płciowych podczas stosunku płciowego, bólu podczas seksu),

- pochwicy (skurczy mięśni pochwy),

- zwężeniu pochwy,

- zbliznowacenieniu po nacięciu krocza (episiotomii) lub po pęknięciu krocza,

- po operacjach ginekologicznych,

- wulwudynii (stan charakteryzujący się bólem, pieczeniem lub kłuciem oraz stanem zapalnym pochwy),

- westibulodynii (ból przedsionka pochwy, sromu),

- po radioterapii (która może powodować zmniejszenie elastyczności i zwężenie kanału pochwy. Inne skutki uboczne promieniowania mogą obejmować ścieńczenie ścian pochwy i niemożność prawidłowego nawilżenia, co powoduje ból),

- bólu podczas aplikacji tamponów,

- problemu lub braku możliwości przeprowadzenia badania ginekologicznego,

- w ćwiczeniach mięśni dna miednicy (pomoc w nauce kontrolowania i rozluźniania mięśni dna miednicy w przypadku dysfunkcji tej partii mięśni),

- u osób które przeszły korekcję płci/plastykę pochwy (z mężczyzn na kobietę),

- po operacjach pochwy ze zmniejszeniem pochwy i zbliznowaceniami,

- przy zmianach spowodowanych przez hormony (np. w okresie menopauzy lub w okresie okołomenopauzalnym zmiany hormonalne mogą powodować szereg bolesnych objawów wpływających na pochwę. Z biegiem czasu może pojawić się także suchość, zwężenie i atrofia pochwy).

JAKIE JEST ZADANIE DILATORÓW?

Założeniem dilatorów jest stopniowe rozszerzania pochwy, przygotowanie pochwy na możliwość penetracji i oswojenie mięśni z tym, że coś się znajduje w pochwie. Zadaniem rozszerzaczy pochwy jest poprawa kształtu, elastyczności i giętkości tkanek pochwy, co wpływa na zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie bólu podczas stosunku, włożenia tamponu, czy badania ginekologicznego.


JAK KORZYSTAĆ Z DILATORÓW?

Przede wszystkim dilatory powinny być dostosowane do Twojego problemu - w wyborze pomoże Ci fizjoterapeutka, która podczas badania będzie wiedziała, na czym dokładnie polega Twój problem. Podczas aplikacji dilatora kobieta powinna być rozluźniona oraz znajdować się w pozycji leżenia na plecach z ugiętymi nogami. Rozpocznij od delikatnego wprowadzenia rozszerzacza, używając najmniejszego wygodnego rozmiaru, z którym nie odczuwasz zbytniego dyskomfortu lub bólu. Sesja terapeutyczna powinna trwać od 20 do 30 minut. Postaraj się wykonywać ją 1-2 razy dziennie. Założeniem stosowania dilatorów jest przejście do rozmiaru większego po pewnym czasie leczenia. Dlatego, jeżeli jesteś w stanie, możesz kontynuować terapię przy użyciu większego rozmiaru.

2. WIBRATORY:


*MASAŻER PUNKTÓW SPUSTOWYCH - SENZI

Wibrator Senzi jest to całkowicie wodoodporny wibrator do stymulacji punktów spustowych w obrębie miejsc intymnych. Wyposażony jest w 12 ustawień prędkości wibracji, którą możesz zmieniać wciskając jeden przycisk na rączce. Wibrator wyposażony jest w eleganckie etui. Wibrator jest ładowany za pomocą kabla USB.

WIBRATOR PUNKTÓW SPUSTOWYCH ZNAJDZIE ZASTOSOWANIE PRZY:

- wzmożonym napięciu tkanek krocza,

- bolesnych punktach w mięśniach warstwy powierzchownej i środkowej krocza ,

- w terapii blizn np. po nacięciu krocza.

JAK KORZYSTAĆ Z WIBRATORA PUNKTÓW SPUSTOWYCH?

Możesz go używać zarówno z wibracją jak i bez. To od Ciebie zależy. Wybierz dogodną dla siebie pozycję. Często wybieraną jest półleżąca, bądź leżąca. Praca z wibratorem zależy od Twojego problemu. Możesz przesuwać nim po tkankach zewnętrznych i wewnętrznych, jak i także poprzez przytrzymanie w jednym bolesnym miejscu oddziaływać na jego obniżenie napięcia.


* SERIA WIBRATORÓW ROSE GOLD:


Produkty z seriii ROSE GOLD zostały stworzone z myślą o kobietach, które lubią elegancję, prostotę a jednocześnie luksus. Mini wibrator Bullet może być stosowany zarówno do stref zewnętrznych jak i wewnętrznych. Natomiast masażer magic wand, a także mini masażer są przeznaczone do użytku zewnętrznego np. do rozmasowywania dowolnych miejsc na ciele.

Cechy produktów z serii ROSE GOLD:

  1. ładowane za pomocą kabla USB,

  2. wodoodporne,

  3. najlepiej używać z środkiem nawilżającym na bazie wody,

  4. materiał, z którego są wykonane jest łatwy do czyszczenia pod bieżącą wodą lub specjalnym środkiem do czyszczenia zabawek erotycznych.

1.MINI MASAŻER


Masażer mini został stworzony dla osób, dla których MAGIC WAND jest za duży i zbyt intensywny. Jego wielkość to 13 centymetrów, a waga to 220 gram. Ze względu na swój kompaktowy rozmiar, który mieści się w jednej dłoni, możesz zabrać go wszędzie ze sobą. Posiada elastyczną, miękka głowicę wykonaną z sylikonu.


JAK KORZYSTAĆ Z MINI MASAŻERA?

Z mini masażera możesz korzystać nawet codziennie. Posiada 10 trybów prędkości, doskonale znajdziesz odpowiedni dla siebie. Mini masażer stosuj jedynie zewnętrznie.


2.MAGIC WAND


Magic wand jest to sporej wielkości masażer różdżkowy ponieważ ma aż 30 centymetrów długości i waży około 600 gram. Znajdzie zastosowanie w stymulacji zewnętrznej okolic intymnych, ale również dowolnie wybranych innych części ciała. Głowica wibratora MAGIC WAND została wyposażona w 10 ustawień wibracji. Oba masażery – mini i magic wand posiadają miękką, przyjemną w dotyku główkę.


JAK KORZYSTAĆ Z MAGIC WAND?

Ze względu na intensywne doznania, które przynosi MAGIC WAND swoją przygodę można rozpocząć od stymulacji przez ubranie lub bieliznę, aby móc pomału przyzwyczajać się do odczuć.

3. MINI WIBRATOR BULLET - POCISK


Mini wibrator pocisk jest doskonałym wibratorem o kompaktowej wielkości. Dosłownie - zmieści się do kieszeni. Wibrator ma 10 ustawień wibracji. Jest bardzo prostu w obsłudze. Zbudowany jest z gładkiego oraz bardzo przyjemnego materiału ABS (akrylonitryl-butadien stryene), czyli twardego plastiku, który jest sztywny, trwały, nieporowaty i jest doskonałym nośnikiem do przenoszenia wibracji. Mini wibrator Bullet znajdzie zastosowanie w wielu przypadkach np. przy nadreaktywnym dnie miednicy (mięśnie dna miednicy nie relaksują się w pełny zakresie) czy pracą z blizną po nacięciu krocza. W powyższych przypadkach terapię rozpoczynamy od wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej, która przeprowadzi odpowiednią terapię w gabinecie, dobierze indywidualnie ćwiczenia oraz dodatkowo zaleci korzystanie z wibracji i pokaże jak z nich korzystać w odniesieniu do zgłaszanej dolegliwości. Wibrator sprawdzi się także jako forma przedłużenia terapii w domu: poprawi fazę relaksacji, krążenie oraz najważniejsze zrelaksuje i rozluźni do miednicy.


JAK KORZYSTAĆ Z MINI WIBRATORA?

Z mini wibratora możesz korzystać codziennie lub co drugi dzień. Wibrator doskonale sprawdzi się do stosowania zewnętrznego jak i wewnętrznego. Czas korzystania zależy od kilku czynników m.in. od objawów, dolegliwości, a także Twoich odczuć w trakcie trwania sesji.

PODSUMOWUJĄC: Gadżety erotyczne, nie powinny nam się kojarzyć tylko z zastosowaniem seksualnym ale również medycznym. Każdy gadżet powinien zostać dobrany do stanu Twojego zdrowia - skonsultuj się z fizjoterapetką uroginekologiczną, która pomoże Ci dobrać odpowiedni dla Ciebie.


Produkty, które Wam dziś opisałam są estetycznie wykonane, kobiece i bardzo eleganckie. Dzisiejszy artykuł powstał we współpracy ze stroną EASYTOYS. Dla naszych Stałych Klientów mamy specjalny kod KASIADZWIGALA, który pozwoli Wam zakupić przydatne produkty ze zniżką -20 % na stronie easytoys: https://www.easytoys.pl

Pozdrawiamy

Gabinet Kasia Dźwigała - Masaż i Fizjoterapia


mgr Kasia Kwiatkowska (Dźwigała) - fizjoterapeutka uroginekologiczna
990 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page