top of page

FAQ

Frequently Asked Questions - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:


1. GDZIE ZNAJDUJĄ SIĘ GABINETY?
Gabinet Kasia Dźwigała - Masaż i Fizjoterapia znajduje się w Warszawie Ursus przy ul. Dzieci Warszawy 15c lok 52, Gabinet Leśna Fizjoterapia - Kasia Dźwigała znajduje się w Józefowie pry ul. Leśna 3a.

2.JAK WYGLĄDA PIERWSZA WIZYTA - TERAPIA W GABINECIE?
Pierwsza wizyta zawsze trwa 60 minut. Rozpoczyna się od 
bardzo dokładnie przeprowadzonego wywiadu, z którego możemy dowiedzieć się informacji, które mają wpływ na przyczynę bólu. Zostaniesz zapytany między innymi o: przebyte urazy w przeszłości, wypadki komunikacyjne, złamania, skręcenia, blizny które posiadasz, przebyte operacje, tryb Twojego życia, czy uprawiasz aktywność fizyczną itp. Następnie przeprowadzimy testy funkcjonalne, które mają ocenić stan napięcia mięśni, ruchomość w stawach oraz ich ograniczenia. Następnie obejrzymy zdjęcia obrazowe Twoich badań. Po tym wszystkim postawimy diagnozę, zaproponujemy plan fizjoterapii oraz przejdziemy bezpośrednio do terapii indywidualnie dobranej do stanu Twojego zdrowia. Nie ma możliwości zapisu na 30 minutową wizytę - fizjoterapię po raz pierwszy, ponieważ jest to nie wystarczający czas na dokładne przebadanie stanu Twojego zdrowia. Nasze fizjoterapeutki nie podejmą się przeprowadzenia konsultacji i terapii w czasie 30 minut.

3. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PIERWSZEJ WIZYTY UROGINEKOLOGICZNEJ?

Pierwsza wizyta uroginekologiczna rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu, podczas którego fizjoterapeutka zapyta Cię między innymi o: przebyte ciąże, porody (jak się zakończyły, jak wyglądał poród, ile trwał, czy otrzymałaś znieczulenie itp.), jak wyglądał połóg, czy występuje nietrzymanie moczu, gazów, problemy z wydalanie, czy występują hemoroidy, zaparcia itp.,  czy miewasz bolesne miesiączki lub współżycie, czy występują blizny ( po cesarskim cięciu, po nacięciu krocza, po innych operacjach ginekologicznych), jak wygląda Twój tryb życia. Po wstępnym wywiadzie zostanie przeprowadzone badanie ruchomości blizny, zbadane zostanie rozejście mięśnia prostego brzucha, badanie stanu mięśni oraz postawy. Następnie zostanie przeprowadzone badanie per vaginom w celu oceny mięśni dna miednicy oraz zbadania narządów wewnętrznych. Przed badaniem per vaginom należy zadbać o higienę, nie musisz się golić. Przeciwwskazaniem do badania per vaginom jest intensywna miesiączka oraz infekcje. ​Badanie przeprowadzane jest przez fizjoterapeutkę uroginekologiczną z ponad 10 letnim doświadczeniem z zachowaniem intymności Klientki. Badanie odbywa się w specjalnej spódniczce proginekologicznej, fizjoterapeutka bada palcem wskazującym na głębokość około 2-3 centymetrów. Badanie przeprowadzane jest w jednorazowej rękawiczce z płynem nawilżającym.

4. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA WIZYTĘ, CO ZABRAĆ ?

Na wizytę należy zabrać ze sobą duży ręcznik, założyć wygodny, nie krępujący strój. Proszę pamiętać, że terapia może wymagać odsłonięcia większej powierzchni ciała i pozostania w samej bieliźnie. Przed wizytą najlepiej wziąć ciepły prysznic (ciepła woda dodatkowo rozluźni mięśnie) w celu odświeżenia się. Kiedy Twoja skóra jest czysta, lepiej będzie wchłaniać olejki i balsamy używane podczas masażu. W razie czego w łazience czeka na Ciebie zestaw ratunkowy, z którego będziesz mógł skorzystać przed masażem. W gabinecie dostaniesz jednorazową bieliznę, możesz z niej skorzystać lub zostać w swojej jeśli jest to dla Ciebie bardziej komfortowe. Twoja bielizna zostanie odpowiednio zabezpieczona, żeby nie została ubrudzona. Unikaj przychodzenia w białej bieliźnie. Jeśli masz długie włosy zabierze ze sobą gumkę, żeby je spiąć.

5. CZY ZABRAĆ ZE SOBĄ WYNIKI BADAŃ? 

Na pierwszą wizytę należy zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną: RTG (zdjęcie rentgenowskie), MRI (rezonans magnetyczny), TK/CK (tomografia komputerowa) z ostatniego roku. Jeżeli dolegliwości występują od dłuższego czasu, prosimy o zabranie starszych badań, nie tylko tych aktualnych. 

6. CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYKUPIENIA VOUCHERA PODARUNKOWEGO? 
Oczywiście, mamy dostępne trzy warianty kolorystyczne, które znajdziesz TUTAJ.

Voucher możesz zakupić: na wybrany zabieg, na pakiet zabiegów oraz na wybraną kwotę. Voucher możesz odebrać stacjonarnie w Gabinecie lub możemy wysłać na maila.

7. CZY PRZY ZAKUPIE PAKIETÓW ZABIEGÓW SĄ ZNIŻKI? 

Kupując pakiet 5 dowolnych zabiegów otrzymujesz zniżkę -10 %, kupując pakiet dowolnych 10 zabiegów otrzymujesz zniżkę -15 %

8. NA JAKICH KOSMETYKACH PRACUJEMY?

Do zabiegów używamy tylko naturalnych kosmetyków polskich oraz czeskich producentów: Bielenda Profesional, Lirene oraz Orientana

9. JAK CZĘSTO POWINIEN BYĆ WYKONYWANY MASAŻ?

Masaże lecznicze wykonujemy z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu (częściej nie wykonujemy, ponieważ po zabiegu może być tkliwość tkanek, więc masaż na bolących mięśniach nie mają sensu, dodatkowo tkanki muszą mieć czas do regeneracji), masaże relaksacyjne wykonujemy z odstępem minimum 2-3 dni przerwy pomiędzy zabiegami. Masaże bańką chińską wykonujemy dwa razy w tygodniu z minimum 2-3 dniami przerwy pomiędzy. Masaż liftingujący twarzy Kobido wykonujemy o 3-4 tygodnie, masaże kosmetyczne co 1-2 tygodnie.

10. JEŚLI MAM DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE, JAKI WYBRAĆ RODZAJ MASAŻU? 

Jeśli występuje ból wskazana jest terapia ortopedyczna. Pierwsza wizyta zawsze trwa 60 minut, ponieważ musimy przeprowadzić dokładny wywiad, przeprowadzić testy itp. Przy bólach nie wykonujemy masażu klasycznego (relaksacyjnego), ponieważ nie da takich efektów (rozluźnienia) jak w przypadku masażu leczniczego. Pamiętaj, że masaż leczniczy nie oznacza, że masaż będzie bolesny (wszystko zależy od zastosowanych technik oraz stopnia napięcia organizmu). Jeśli masaż jest wykonywany za mocno, pamiętaj, żeby zwrócić uwagę fizjoterapeutce, żeby zrobiła przerwę lub użyła innej techniki.

11. JAKA JEST FORMA PŁATNOŚCI ZA WIZYTY? 

Przyjmujemy płatność gotówką, kartą płatniczą, BLIKIEM lub voucherem podarunkowym (voucher proszę okazać na koniec wizyty przy płatności, w przypadku braku vouchera Klient zobowiązany jest do zapłacenia kartą, gotówką lub BLIKIEM). Preferowana przez nas to płatność kartą.

12. CZY TRZEBA SIĘ OGOLIĆ PRZED WIZYTĄ? 

Golenie nóg/bikini/pleców nie jest to konieczne do wykonania masażu. Możesz to zrobić jedynie dla własnego komfortu. Jeśli się na to zdecydujesz, nie rób tego bezpośrednio przed zabiegiem. Szczególnie, jeśli masz tendencje do zaczerwienienia (zapalenia) mieszków włosowych. Najlepiej jeśli ogolisz nogi dzień lub dwa dni wcześniej. U mężczyzn, u których owłosienie ciała jest zwykle większe, długie i gęste włosy na nogach czy plecach mogą delikatnie ciągnąć i plątać się podczas masażu. W przypadku terapii blizny po cesarskim cięciu golenie nie jest obowiązkowe.

13. JAKĄ METODĄ PRACUJĄ FIZJOTERAPEUCI W GABINECIE?
Nasze terapeutki łączą ze sobą różne metody, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Każdy przypadek analizujemy indywidualnie, konsultując się pomiędzy sobą. Do terapii używamy technik z zakresu PNF, terapii nerwowo-mięśniowej, terapii narzędziowej, tkanek głębokich, integracyjnej terapii blizn oraz technik masażu (leczniczego, segmentarnego, powięziowego oraz izometrycznego, bańki chińskie itp.). 

14. CZY PO TERAPII MOGĘ POCZUĆ SIĘ GORZEJ?
Tak, może się zdarzyć taka reakcja na zabieg. Każdy zabieg wykonywany jest przez fizjoterapeutę, jest nowym bodźcem dla naszego organizmu, który może zareagować pogorszeniem się dotychczasowych objawów. Zazwyczaj ten stan przechodzi do 48 h po zabiegu, a kolejne zabiegi nie wywołują już tak dużych zmian.

15. PO JAKIM CZASIE TERAPIA PRZYNOSI EFEKTY? 

Nie możemy tego jednoznacznie określić, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny (inny) i każdy może inaczej zareagować nawet na tę samą formę terapii. Wiele zależy również od rodzaju i dolegliwości (np. ból kręgosłupa, złamania, wypadek) oraz czasu jej trwania (np. stan ostry, przewlekły). W przypadku terapii manualnej efekty odczuwalne są bardzo indywidualnie, zazwyczaj już po pierwszej wizycie widać wyraźną poprawę. Zalecane jest wykonanie serii 5 lub 10 zabiegów.

16. CZY MOŻNA SKORZYSTAĆ Z WIZYT W RAMACH NFZ ?

Nie wykonujemy zabiegów refundowanych przez NFZ.

17. CZY FIZJOTERAPEUCI PRACUJĄCY W GABINECIE DOJEŻDŻAJĄ DO DOMÓW KLIENTÓW?

Nie wykonujemy terapii w domu Klienta. Przyjmujemy w Gabinecie zlokalizowanym przy ulicy Dzieci Warszawy 15 c lok 52 w Warszawie Ursus. 

18. JAKIE WYKSZTAŁCENIE MAJĄ OSOBY PRACUJĄCE W GABINECIE ?

Wszyscy jesteśmy magistrami fizjoterapeutkami po studiach medycznych, dyplomowanymi terapeutami manualnymi, certyfikowanymi terapeutami uroginekologicznymi, terapeutami koncepcji PNF, FRCS oraz technikami masażystami. Wszystkie kursy, szkolenia oraz webinary, w których brałyśmy udział znajdziecie w zakładce O NAS, gdzie znajdziecie listę szkoleń, w których braliśmy udział.

19. PO ILU MASAŻACH KOBIDO WIDAĆ RÓŻNICE? JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ TAKI MASAŻ ?

Różnicę widać już po pierwszym masażu, efekt utrzymuje się do 2 tygodni. Powinno się wykonać od 3 do 5 masaży w odstępie 3-4 tygodni różnicy, następnie masaż wykonujemy raz w miesiącu dla podtrzymania efektów na dłużej.

20. CZY WYKONUJEMY INNY RODZAJ MASAŻU OBEJMUJĄCY MASAŻ MIEJSC INTYMNYCH?

Odpowiedź brzmi NIE !!! Jesteśmy fizjoterapeutkami oraz masażystkami, które pomagają pozbyć się bólu, dyskomfortu związanego z problemami stricte medycznymi oraz pomóc się zredukować stres poprzez masaże relaksacyjne czy rytuały. 

 

21. CZY BEZPOŚREDNIO PO MASAŻU/TERAPII MOŻNA IŚĆ DO DOMU? 

Nasi fizjoterapeuci przypomną Ci, żebyś gwałtownie nie wstawał ze łóżka do masażu, ponieważ może Ci się zakręcić w głowie poprzez zmianę ciśnienia. Po masażu zapraszamy Cię do naszej poczekalni, gdzie będziesz mógł dojść do siebie pijąc ciepłą herbatę w okresie jesienno-zimowym oraz wodę ze świeżymi owocami w okresie wiosenno-letnim oraz nasze przepyszne krówki. Zalecany jest odpoczynek około 10-15 minut bezpośrednio po masażu, tak aby oddech wrócił do normy.

22. CZEGO NIE NALEŻY ROBIĆ BEZPOŚREDNIO PRZED ZABIEGAMI? 

- brać leków przeciwbólowych,

- pić alkoholu, zażywać środków odurzających,

- 1,5 h przed spożywać posiłków,

- nakładać kremów, balsamów na ciało - będzie się rolować podczas masażu,

23. CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WIZYTĄ W GABINECIE?

Warto zapoznać się z listą wskazań, przeciwwskazań do zabiegów oraz zapoznać się z regulaminem. W przypadku wystąpienia któregoś z przeciwwskazania warto skontaktować się z personelem gabinetu w celu omówienia, ponieważ nie wszystkie przeciwwskazania są bezwzględne, wiele z nich sprawia że zabieg wygląda inaczej, ale nie wyklucza w całości możliwości wykonania zabiegu masażu np. leczniczego.

bottom of page