FIZJOTERAPIA

Zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane są przez wykwalifikowane fizjoterapeutki z ogromną wiedzą, doświadczaniem. Specjalizujemy się w pracy z pacjentami uroginekologicmnymi, ortopedycznymi, sportowymi, neurologicznymi, pediatrycznymi od 7 roku życia oraz stomatologicznymi z problemami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

1-41.jpg

TERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

CENA I WIZYTY: 160 zł/60 min,

CENA KOLEJNEJ WIZYTY:  90 zł/30min, 150 zł/60 min, 200 zł/90 min, 240 zł/120 min.

CHARAKTERYSTYKA I WIZYTY:
P
ierwsza wizyta trwa zawsze 60 minut, jest to wizyta diagnostyczna. Składa się z następujących elementów:

 

1.WYWIAD: 
Wywiad polega na przeprowadzeniu krótkiej rozmowy dotyczącej stanu Twojego zdrowia: wiek, wzrost, rodzaj wykonywanej pracy, czy uprawiasz aktywność fizyczną oraz jaką, następnie przejdziemy do zadania bardziej szczegółowych pytań dotyczących dolegliwości bólowych, aktualnego stanu zdrowia, o proces oddawania moczu oraz stolca, zadamy pytania o bolesne współżycie, miesiączki oraz przebieg ciąż oraz porodów.

2. TESTY FUNKCJONALNE:
Po szczegółowym wywiadzie przechodzimy do przeprowadzenia testów funkcjonalnych, badaniu postawy, sprawdzenia stanu rozejścia mięśnia prostego brzucha, analizie wyników badań (USG, RTG, MRI kartę ciąży itp.). Odpowiemy na zadane pytania, dowiesz się w jaki sposób dbać o ciało i rozwiązać swój problem.  

3. BADANIE DOPOCHWOWE:

Kolejnym etapem jest badanie dopochwowe, które ma na celu ocenę funkcji mięśni dna miednicy, tonusu (napięcia) tkanki, jej wygląd oraz elastyczność. Sprawdzane zostają blizny (np. po nacięciu krocza, po cesarskim cięciu, po operacjach/zabiegach ginekologicznych), oznaki wypadania narządów wewnętrznych, jak wygląda odbyt, jak położona jest cewka moczowa. Następnie sprawdzane jest czucie. Badanie dopochwowe. fizjoterapeutka uroginekolgoiczna wykonuje palcem wskazującym (w rękawiczce z żelem usg, żeby nie podrażnić). Pochwa ma długość 10-12 cm, fizjoterapeutka wchodzi na głębokość 2 cm. To wystarczy, żeby zbadać prawidłową aktywację mięśni dna miednicy. Podczas badania ginekologicznego pacjentka ma założoną jednorazową spódniczkę uroginekologiczną w celu zachowania wszelkiej intymności.

4.DIAGNOZA + PLAN REHABILITACJI:

Następnie przechodzimy do postawienia diagnozy, zaplanowania rehabilitacji oraz rozpoczynamy terapię indywidualnie dobraną indywidualnie do stanu Twojego zdrowia.

 

WSKAZANIA DO TERAPII:

Na wizytę powinny zgłosić się kobiety na każdym etapie życia, które:

- borykają się z bolesnymi miesiączkami,

- bolesne współżycia,

- przygotowują się do ciąży,

- będące w ciąży i mają problem z bolesnym kręgosłupem, miednicą, zablokowanymi stawami krzyżowo-biodrowymi,

- kobiet borykających się z obrzękami,

- w trakcie połogu (jak prawidłowo zadbać o siebie, żeby szybko wrócić do formy i aktywności fizycznej, żeby nie zrobić sobie krzywdy, jak zadbać o bliznę aby byłą ruchliwa z zachowaną funkcją oraz mniej widoczna),

- dla kobiet które chcą przygotować się do porodu,

- chciałyby sprawdzić stan swoich mięśni dna miednicy,

- borykają się z nietrzymaniem moczu (wysiłkowe, mieszane czy naglące), pęcherzem nadaktywnym,

- posiadają bliznę po cesarskim cięciu, krocza lub po zabiegach/operacjach ginekologicznych

- mają rozejście mięśnia dna miednicy. 

Wizyta uroginekologiczna jest przeznaczona dla kobiet, które chcą w świadomy sposób nauczyć się pracy z własnym ciałem. 

PRZECIWWSKAZANIA:

Wizyta w czasie miesiączki jest możliwa, natomiast jeśli miesiączki są bardzo bolesne i obfite, wtedy zalecamy wizytę po zakończeniu krwawienia. Infekcja dróg rodnych oraz pęcherza są przeciwwskazaniem bezwględnym do terapii.

 

UWAGA:Wizyta jest przeprowadzana przez fizjoterapeutkę uroginekologiczną z wieloletnim doświadczeniem z zachowaniem poszanowania intymności.
 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O KONSULTACJI:

 

,,Przemiłe spotkanie. Pani fizjoterapeutka odpowiedziała na każde moje pytanie, dokładnie wszystko wyjaśniła, pokazała ćwiczenia :) Jestem mega zadowolona i polecam każdemu''

Joanna G.

,,Bardzo miło i przede wszystkim profesjonalnie, na pewno wrócę''

Katarzyna K.

,, Bardzo polecam konsultacje u Pani Pauliny. Wizyta przebiegła w bardzo komfortowej atmosferze! Pani Paulina ma niesamowitą wiedzę, doskonale potrafi rozpoznać problem, rozmawia w sposób normalny, nie jest krępująco. Dodatkowo odpowiedziała na każde moje zapytanie. Pełen profesjonalizm. Polecam każdej kobiecie!''

Natalia S.

,, Przyjazna atmosfera, Pani Paulina bardzo profesjonalna. Polecam.''

Karolina K.

,,Byłam pierwszy raz na konsultacji proginekologicznej i szczerze polecam Paulinę, która przeprowadzała badanie, bardzo miła atmosfera, profesjonalne podejście a wiedza którą zdobyłam - cenna. Dziękuje !

Agnieszka K.

1-46.jpg

TERAPIA KOBIET W CIĄŻY

CENA I WIZYTY: 160 zł/60 min,

CENA KOLEJNEJ WIZYTY:  90 zł/30min, 150 zł/60 min, 200 zł/90 min, 240 zł/120 min.

CHARAKTERYSTYKA TERAPII:

Terapię kobiet w ciąży wykonujemy między 13 a 36 tygodniem ciąży. Zalecany kobietom, u których występują schorzenia bólowe takie jak: ból kręgosłupa, rwa kulszowa, ból miednicy, ból barków itp. Masaż leczniczy u kobiet w ciąży wykonują tylko i wyłącznie wykfalifikowane fizjoterapeutki z licznymi kursami z uroginekologii. Podczas masażu używamy technik ostoepatycznych, wisceralnych, terapii manualnych oraz masażu tkanek głębokich. Ze względu na odpowiednio dobrane indywidualnie techniki, masaż jest bezpieczny dla mamy jak i dziecka. Masaż wykonujemy w pozycji leżenia na boku.

WSKAZANIA:
- ból odcinka szyjnego kręgosłupa,
- ból odcinka piersiowego kręgosłupa,
- ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
- ból pomiędzy łopatkami,
- ból karku,
- ból w okolicy barków,
- bol w okolicy miednicy,

- ból spojenia łonowego oraz rozejście mięśnia prostego brzucha,
- wzmożone napięcia mięśniowe.
 

​PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

- podostre stany zapalne,

- stany podgorączkowe (do 37 stopni C.),

- stwardnienie rozsiane w okresie remisji,

- hemofilia,

- reumatoidalne zapalenie stawów,

- osteoporoza,

- epilepsja,

- niewydolność krążeniowo-oddechowa,

- niedokrwienie obwodowe,

- nadciśnienie,

- migrena.

PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:
- I trymestr ciąży do 12 tygodnia !!!
- ciąże zagrożone poronieniem,
- krwawienia z dróg rodnych,
- choroby serca,
- nadciśnienie tętnicze,
- patologie ciąży takie jak: przedwczesne odklejanie się łożyska, przodujące łożysko, wewnątrzmaciczne zaburzenia rozwoju płodu.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O ZABIEGU:

,, Polecam masaż leczniczy i relaksacyjny w ciąży. Sympatyczne fizjoterapeutki, miła atmosfera, piękny zapach  gabinecie, pyszna herbata. Dziewczyny, dobra robota.'' 

Magda W.

,, Jestem dopiero po pierwszym masażu u Kasi Dź, ale efekty już są rewelacyjne. Bol pleców jest znacznie mniej dokuczliwy i nie przeszkadza mi aż tak bardzo w funkcjonowaniu. Atmosfera podczas samego masażu świetna i czułam się bardzo komfortowo co w ciąży rzadko się zdarza . Polecam wszystkim. ''

Sylwia K.

,,Natalia ratuje mnie od bólu bioder w ciąży. Wszystko dokładnie tłumaczy i jak widać ma w tym zakresie ogromną wiedzę :) Na pewno zobaczymy się na kolejnych wizytach. Bardzo polecam przyszłym mamom  :)''

Magdalena O.

1-95.jpg

TERAPIA ORTOPEDYCZNA LUB SPORTOWA

CENA I WIZYTY: 160 zł/60 min,

CENA KOLEJNEJ WIZYTY:  90 zł/30min, 150 zł/60 min, 200 zł/90 min, 240 zł/120 min.

CHARAKTERYSTYKA I WIZYTY:
Pierwsza wizyta trwa 60 minut, ponieważ musimy przeprowadzić dokładny wywiad, wykonać testy funkcjonalne oraz dokładne badanie. Klient, który zapisuje się do naszego gabinetu na terapię po raz pierwszy nie ma możliwości skorzystania z 30 minutowej wizyty. Jest to zbyt krótki czas na obowiązkowe poznanie przyczyny oraz przebadanie Klienta. Na pierwszej wizycie zostaje ustalony plan kolejnych terapii, jeśli istnieje zalecenie przez fizjoterapeutki kolejne wizyty mogą trwać 30 minut. 

- WYWIAD:
Wywiad polega na przeprowadzeniu bardzo dokładnej rozmowy dotyczącej danych osobowych oraz dotyczących stanu Twojego zdrowia. Zostaniesz zapytany mniej więcej o wiek, płeć, charakter wykonywanie pracy, uprawiane sporty, urazy, wypadki komunikacyjne - te wszystkie informacje są nam potrzebne do wypełnienia dokładnego wywiadu. 

- TESTY FUNKCJONALNE + BADANIE + OMÓWIENIE WYNIKÓW BADAŃ OBRAZOWYCH:

Druga część składa się z przeprowadzenie testów funkcjonalnych, sprawdzeniu postawy, zakresu ruchomości kręgosłupa oraz stawów, analizie wyników badań (USG, RTG, MRI itp.), odpowiemy na zadane pytania. Z

Na konsultację ortopedyczną powinny zgłosić się osoby które: mają problem z układem ruchu, wszelakie bóle w obrębie kręgosłupa, stawów i mięśni w obrębie: barków, łokci, nadgarstków, bioder, kolan czy stawów skokowych), posiadają wady postawy (skolioza, plecy okrągłe, plecy płaskie, plecy okrągło-wklęsłe, stopę szpotawą, stopę koślawą, stopę końsko-szpotawą, płaskostopie, kolana szpotawe, kolana koślawe, problemy z bólami głowy (migrenowe, napięciowe), osoby z dolegliwościami pourazowymi (endoprotezach, operacjach kręgosłupa, artroskopiach, skręceniach, złamaniach, zmianami zwyrodnieniowymi i przeciążeniowymi stawów).

 

- DIAGNOZA:

Trzecim etapem jest przedstawienie diagnozy oraz przedstawienie plany rehabilitacji, ustalenie ile zabiegów oraz jakie są Ci potrzebne do zmniejszenia lub całkowitego pozbycia się bólu oraz dyskomfortu.  

 

- TERAPIA:

Po konsultacji przechodzimy bezpośrednio do terapii dostosowanej indywidualnie do każdego Klienta. Podczas terapii wykorzystamy techniki z masażu tkanek głębokich, terapię punktów spustowych, masaż leczniczy, terapię narzędziową itp. Na koniec terapii zostaną Ci przedstawione przykładowe ćwiczenia dobrane indywidualnie do stanu Twojego zdrowia.

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O KONSULTACJI:

 

,,Przemiłe spotkanie. Pani fizjoterapeutka odpowiedziała na każde moje pytanie, dokładnie wszystko wyjaśniła, pokazała ćwiczenia :) Jestem mega zadowolona i polecam każdemu''

Joanna G.

,,Bardzo miło i przede wszystkim profesjonalnie, na pewno wrócę''

Katarzyna K.

,, Jakość masażu bardzo dobra, zebrany wywiad na temat zdrowia, zalecone ćwiczenia do pracy domowej, świetna jakość informacji przed pierwszą wizytą (jak się przygotować oraz jak dotrzeć), cena jak najbardziej adekwatna do usługi, znaczna ulga już po pierwszej wizycie, więc zapis na kolejną wizytę był oczywisty.''

Rafał B.

_MG_0128 (1).jpg

TERAPIA BLIZNY

CENA: 90 zł/30 min, 150 zł/60 min.

CHARAKTERYSTYKA TERAPII:

Terapia blizny składa się z kilku technik rehabilitacyjnych, które pozwalają uelastycznić, rozluźnić oraz poprawić ruchomość blizny, zapobiegając przyklejaniu do pozostałych warstw skóry. Techniki, które wykorzystujemy w gabinecie to: bezpośrednia praca nad blizną, praca nad mięśniami brzucha, poizometryczna relaksacja mięśni (PIR), kinesiotaping. Podczas zabiegu Klient zostaje przeszkolony jak prawidłowo dbać o bliznę oraz jak ją masować w domu, poznaje techniki wpływające na zmniejszenie i poprawienie wyglądu blizny. Nieprawidłowe zagojenie się blizny może sprawiać pacjentowi rozmaite problemy. Uczucie „ciągnięcia się” ciała, ból czy dyskomfort to objawy najbardziej typowe. Aby stopniowo je wyeliminować, niezbędna jest mobilizacja blizny przeprowadzona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Terapię blizn należy rozpocząć jak najwcześniej, tzn. już od pierwszych dni od urazu lub zabiegu. Istotne jest przestrzeganie kilku zasad, zwłaszcza w przypadku świeżych blizn, aby nie zaburzyć procesów regeneracyjnych i nie wydłużyć czasu gojenia. Dlatego też w początkowym etapie, terapia obejmuje tkanki sąsiadujące z blizną, natomiast praca z samą blizną możliwa jest po wygojeniu się rany (3-4 tygodnie).

WSKAZANIA:
- blizny uroginekologiczne: po cesarskim cięciu, po operacjach ginekologicznych,

- blizny po operacjach brzucha: plastyka, wycięcie wyrostka robaczkowego, operacja pęcherzyka żółciowego, przepukliny, nerek, przeszczep itp.,
- operacje w obrębie kręgosłupa,
- otwarte złamania kości,
- mastektomia lub wszystkie zabiegi związane z biustem (powiększenie, plastyka itp.),
- endoprotezy,
- oparzenia,
- artroskopie.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O ZABIEGU:

,, Jak zawsze miło i profesjonalnie'' 

Julek K.

,, Bardzo miłą atmosfera i profesjonalne wykonana usługa. Gorąco polecam ! Efekt natychmiastowy.''

Karolina J.

_MG_0404.jpg

TERAPIA STAWÓW SKRONIOWO-ŻUCHWOWYCH + BÓLE GŁOWY

CENA I WIZYTY: 160 zł/60 min,

CENA KOLEJNEJ WIZYTY:  90 zł/30min, 150 zł/60 min, 200 zł/90 min, 240 zł/120 min.

CHARAKTERYSTYKA TERAPII:

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych jest to dziedzina fizjoterapii, która w bardzo skuteczny sposób pomaga pozbyć się dysfunkcji w obrębie bólu szczęki. Ponad 60 % populacji cierpi na dyskomfort związany z bólem w okolicach uszu podczas jedzenia. W celu leczenia stawu skroniowo- żuchwowego stosuje się metody terapeutyczne takie jak: terapię manualną, mobilizacje tkanek miękkich wewnętrznie i z zewnątrz stawu, poizometryczne relaksacje mięśni oraz kinesiotaping. Techniki manipulacyjne w głównej mierze mają za zadanie zwiększenie ruchomości w miejscach, gdzie występuje ich ograniczenie oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych związanych z dysfunkcjami.

WSKAZANIA:

- ból szczęki w okolicach uszu podczas jedzenia,

- przeskakiwanie górnej żuchwy,

- ograniczenie lub nadmierna ruchomości stawów (trzaski stawowe),

- przygryzanie warg i policzków,

- wady zgryzu,

- bruksizm (nocne zgrzytanie zębami) /bruksonomia (zgrzytanie zębami oraz związane z tym starcie powierzchni zębowych, ubytki klinowe szkliwa),

- parafazje (zaburzenia mowy),

- ból ucha, zaburzenia słuchu, szumy uszne,

- zaciskanie zębów,

- neuralgie nerwów czaszkowych,

- niedowłady/porażenia nerwów czaszkowych,

- bóle głowy (często przypominające migrenowe), karku, pleców, krwawienie dziąseł, 

- przerost mięśnia żwacza (przy kwadratowej szczęce),

- pacjenci po leczeniu ortodontycznym z objawami zaburzeń,

- pacjenci po zabiegach chirurgii szczękowej,

- pacjenci, którzy wymagają przygotowania do zabiegów chirurgicznych.

PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

- podostre stany zapalne,

- stany podgorączkowe (do 37 stopni C.),

- ciąża (II oraz III trymestr),

- menstruacja,

- stwardnienie rozsiane w okresie remisji,

- hemofilia,

- reumatoidalne zapalenie stawów,

- osteoporoza,

- epilepsja,

- niewydolność krążeniowo-oddechowa,

- niedokrwienie obwodowe,

- nadciśnienie,

- migrena.

PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:

- złamania,

- ciężka niewydolność krążenia,

- choroby nowotworowe,

- ostre stany zapalne,

DODATKOWO ZALECANE JEST, ABY KLIENT UNIKAŁ:

- żucia gumy do żucia,

- kroił potrawy na jak najmniejsze kawałki,

- unikał gryzienia i dłuższego żucia twardych potraw,

- starał się nie gryźć potraw przednimi zębami, a trzonowymi – tylnymi,

- nie opierać się podbródkiem od dłoniach

- nie zaciskał niepotrzebnie zębów,

- starał się kontrolować ruchy żuchwą, zwłaszcza w momentach, gdy konieczne jest szersze otwarcie ust (np. ziewanie). 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O ZABIEGU:
 

,,Z całą pewnością, mogę to miejsce polecić. Fizjoterapeutki robią tam, dobra robotę 🙂. Podchodzą do klienta z empatią, z czego wychodzi miła atmosfera. Dodatkowy plus w umiarkowanej cenie. Szczerze polecam.''

Dariusz M

_MG_0638.jpg

KINESIOTAPING

CENA: 45-55 zł/15 min.

CHARAKTERYSTYKA KINESIOTAPINGU:

Kinesio taping rekomendowany jest jako dodatek do terapii właściwej. Kolorowe plastry mają bardzo dużą rozciągliwość i są wodoodporne. Wykonane są z bawełny i doskonale dopasowują się do skóry. Plastry zmniejszaj ból, redukują obrzęki, pomagają przy wchłanianiu krwiaków. Dodatkowo usztywniają stawy, polepszają pracę mięśni, niwelują wady postawy, redukują stan pourazowy oraz zmniejszają ryzyko kontuzji.

WSKAZANIA:

- kobiety w ciąży,
- przy mobilizowaniu blizy po cesarskim cięciu,
- przy RMPB (rozejściu mięśnia prostego brzucha),
- twarz przy porażeniu nerwu twarzowego,
- bóle kręgosłupa, dyskopatie,
- problemy ze stawami: np. po wszczepieniu endoprotezy, przy uszkodzeniach mięśni, więzadeł,
- problemy ze ścięgnem Achillesa,
- skręcenia, zwichnięcia,
- obrzęki limfatyczne + opuchnięcia,
- krwiaki, blizny,
- przy halluxach,
- wady postawy.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O ZABIEGU:

,, Kinesiotaping w ciąży uratował moje życie. Kolorowe plastry działają natychmiast! Odciążyły mój kręgosłup'' 

Małgosia T.

,, Kinesiology tape to świetny dodatek to masażu leczniczego. Przedłużają efekt terapii.''

Marek J.

,, Bardzo przydatna rzecz! uratowała mój kręgosłup w ciąży. ''

Małgosia M.