FIZJOTERAPIA

Zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane są przez wykwalifikowane fizjoterapeutki z ogromną wiedzą, doświadczaniem. Specjalizujemy się w pracy z pacjentami uroginekologicmnymi, ortopedycznymi, sportowymi, neurologicznymi oraz pediatrycznymi od 7 roku życia. Pierwsza wizyta z kategorii fizjoterapia zawsze trwa 60 minut i składa się z bardzo dokładnego wywiadu, przeprowadzenia testów funkcjonalnych oraz specjalistycznych badań z zakresu fizjoterapii w celu poznania przyczyny dyskomfortu lub bólu. Następnie jest stawiana diagnoza oraz wdrażana jest bezpośrednia terapia. Nie ma możliwości przyjścia na terapię trwającą 30 minut, ponieważ musimy zgodnie z praktyką fizjoterapeutyczną przeprowadzić wywiad oraz testy w celu poznana Klienta oraz jego problemu. 30 minut może okazać się zbyt krótkim czasem, a my nie chcemy brać odpowiedzialności za zbyt szybko przeprowadzoną terapię, dlatego pierwsza wizyta zawsze trwa 60 minut.

1-41.jpg

PIERWSZA WIZYTA UROGINEKOLOGICZNA

CENA: 160 zł/60 min

CHARAKTERYSTYKA I WIZYTY:
P
ierwsza wizyta trwa 60 minut, ponieważ musimy przeprowadzić dokładny wywiad, wykonać testy funkcjonalne oraz dokładne badanie. Klient, który zapisuje się do naszego gabinetu na terapię po raz pierwszy nie ma możliwości skorzystania z 30 minutowej wizyty. Jest to zbyt krótki czas na obowiązkowe poznanie przyczyny oraz przebadanie Klienta. Na pierwszej wizycie zostaje ustalony plan kolejnych terapii, jeśli istnieje zalecenie przez fizjoterapeutki kolejne wizyty mogą trwać 30 minut. 

- WYWIAD: 
Wywiad polega na przeprowadzeniu krótkiej rozmowy dotyczącej stanu Twojego zdrowia: wiek, wzrost, rodzaj wykonywanej pracy, czy uprawiasz aktywność fizyczną oraz jaką, następnie przejdziemy do zadania bardziej szczegółowych pytań dotyczących dolegliwości bólowych, aktualnego stanu zdrowia, o proces oddawania moczu 
oraz stolca, zadamy pytania o bolesne współżycie, miesiączki oraz przebieg ciąż oraz porodów.

 

- TESTY FUNKCJONALNE:
Po szczegółowym wywiadzie przechodzimy do przeprowadzenia testów funkcjonalnych, badaniu postawy, sprawdzenia stanu rozejścia mięśnia prostego brzucha, analizie wyników badań (USG, RTG, MRI kartę ciąży itp.). Odpowiemy na zadane pytania, dowiesz się w jaki sposób dbać o ciało i rozwiązać swój problem.  

 

- BADANIE DOPOCHWOWE:

Kolejnym etapem jest badanie dopochwowe, które ma na celu ocenę funkcji mięśni dna miednicy, tonusu (napięcia) tkanki, jej wygląd oraz elastyczność. Sprawdzane zostają blizny (np. po nacięciu krocza, po cesarskim cięciu, po operacjach/zabiegach ginekologicznych), oznaki wypadania narządów wewnętrznych, jak wygląda odbyt, jak położona jest cewka moczowa. Następnie sprawdzane jest czucie. Badanie dopochwowe. fizjoterapeutka uroginekolgoiczna wykonuje palcem wskazującym (w rękawiczce z żelem usg, żeby nie podrażnić). Pochwa ma długość 10-12 cm, fizjoterapeutka wchodzi na głębokość 2 cm. To wystarczy, żeby zbadać prawidłową aktywację mięśni dna miednicy. Podczas badania ginekologicznego pacjentka ma założoną jednorazową spódniczkę uroginekologiczną w celu zachowania wszelkiej intymności.

 

- DIAGNOZA + PLAN REHABILITACJI:

Następnie przechodzimy do postawienia diagnozy, zaplanowania rehabilitacji oraz rozpoczynamy terapię indywidualnie dobraną indywidualnie do stanu Twojego zdrowia.

 

WSKAZANIA DO TERAPII:

Na wizytę powinny zgłosić się kobiety na każdym etapie życia, które:

- borykają się z bolesnymi miesiączkami,

- bolesne współżycia,

- przygotowują się do ciąży,

- będące w ciąży i mają problem z bolesnym kręgosłupem, miednicą, zablokowanymi stawami krzyżowo-biodrowymi,

- kobiet borykających się z obrzękami,

- w trakcie połogu (jak prawidłowo zadbać o siebie, żeby szybko wrócić do formy i aktywności fizycznej, żeby nie zrobić sobie krzywdy, jak zadbać o bliznę aby byłą ruchliwa z zachowaną funkcją oraz mniej widoczna),

- dla kobiet które chcą przygotować się do porodu,

- chciałyby sprawdzić stan swoich mięśni dna miednicy,

- borykają się z nietrzymaniem moczu (wysiłkowe, mieszane czy naglące), pęcherzem nadaktywnym,

- posiadają bliznę po cesarskim cięciu, krocza lub po zabiegach/operacjach ginekologicznych

- mają rozejście mięśnia dna miednicy. 

Wizyta uroginekologiczna jest przeznaczona dla kobiet, które chcą w świadomy sposób nauczyć się pracy z własnym ciałem. 

PRZECIWWSKAZANIA:

Wizyta w czasie miesiączki jest możliwa, natomiast jeśli miesiączki są bardzo bolesne i obfite, wtedy zalecamy wizytę po zakończeniu krwawienia. Infekcja dróg rodnych oraz pęcherza są przeciwwskazaniem bezwględnym do terapii.

 

UWAGA:Wizyta jest przeprowadzana przez fizjoterapeutki uroginekologiczną z wieloletnim doświadczeniem z zachowaniem poszanowania intymności.
 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O KONSULTACJI:

 

,,Przemiłe spotkanie. Pani fizjoterapeutka odpowiedziała na każde moje pytanie, dokładnie wszystko wyjaśniła, pokazała ćwiczenia :) Jestem mega zadowolona i polecam każdemu''

Joanna G.

,,Bardzo miło i przede wszystkim profesjonalnie, na pewno wrócę''

Katarzyna K.

,, Bardzo polecam konsultacje u Pani Pauliny. Wizyta przebiegła w bardzo komfortowej atmosferze! Pani Paulina ma niesamowitą wiedzę, doskonale potrafi rozpoznać problem, rozmawia w sposób normalny, nie jest krępująco. Dodatkowo odpowiedziała na każde moje zapytanie. Pełen profesjonalizm. Polecam każdej kobiecie!''

Natalia S.

,, Przyjazna atmosfera, Pani Paulina bardzo profesjonalna. Polecam.''

Karolina K.

,,Byłam pierwszy raz na konsultacji proginekologicznej i szczerze polecam Paulinę, która przeprowadzała badanie, bardzo miła atmosfera, profesjonalne podejście a wiedza którą zdobyłam - cenna. Dziękuje !

Agnieszka K.

1-95.jpg

PIERWSZA WIZYTA ORTOPEDYCZNA LUB SPORTOWA

CENA: 160 zł/60 min

CHARAKTERYSTYKA I WIZYTY:
Pierwsza wizyta trwa 60 minut, ponieważ musimy przeprowadzić dokładny wywiad, wykonać testy funkcjonalne oraz dokładne badanie. Klient, który zapisuje się do naszego gabinetu na terapię po raz pierwszy nie ma możliwości skorzystania z 30 minutowej wizyty. Jest to zbyt krótki czas na obowiązkowe poznanie przyczyny oraz przebadanie Klienta. Na pierwszej wizycie zostaje ustalony plan kolejnych terapii, jeśli istnieje zalecenie przez fizjoterapeutki kolejne wizyty mogą trwać 30 minut. 

- WYWIAD:
Wywiad polega na przeprowadzeniu bardzo dokładnej rozmowy dotyczącej danych osobowych oraz dotyczących stanu Twojego zdrowia. Zostaniesz zapytany mniej więcej o wiek, płeć, charakter wykonywanie pracy, uprawiane sporty, urazy, wypadki komunikacyjne - te wszystkie informacje są nam potrzebne do wypełnienia dokładnego wywiadu. 

- TESTY FUNKCJONALNE + BADANIE + OMÓWIENIE WYNIKÓW BADAŃ OBRAZOWYCH:

Druga część składa się z przeprowadzenie testów funkcjonalnych, sprawdzeniu postawy, zakresu ruchomości kręgosłupa oraz stawów, analizie wyników badań (USG, RTG, MRI itp.), odpowiemy na zadane pytania. Z

Na konsultację ortopedyczną powinny zgłosić się osoby które: mają problem z układem ruchu, wszelakie bóle w obrębie kręgosłupa, stawów i mięśni w obrębie: barków, łokci, nadgarstków, bioder, kolan czy stawów skokowych), posiadają wady postawy (skolioza, plecy okrągłe, plecy płaskie, plecy okrągło-wklęsłe, stopę szpotawą, stopę koślawą, stopę końsko-szpotawą, płaskostopie, kolana szpotawe, kolana koślawe, problemy z bólami głowy (migrenowe, napięciowe), osoby z dolegliwościami pourazowymi (endoprotezach, operacjach kręgosłupa, artroskopiach, skręceniach, złamaniach, zmianami zwyrodnieniowymi i przeciążeniowymi stawów).

 

- DIAGNOZA:

Trzecim etapem jest przedstawienie diagnozy oraz przedstawienie plany rehabilitacji, ustalenie ile zabiegów oraz jakie są Ci potrzebne do zmniejszenia lub całkowitego pozbycia się bólu oraz dyskomfortu.  

 

- TERAPIA:

Po konsultacji przechodzimy bezpośrednio do terapii dostosowanej indywidualnie do każdego Klienta. Podczas terapii wykorzystamy techniki z masażu tkanek głębokich, terapię punktów spustowych, masaż leczniczy, terapię narzędziową itp. Na koniec terapii zostaną Ci przedstawione przykładowe ćwiczenia dobrane indywidualnie do stanu Twojego zdrowia.

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O KONSULTACJI:

 

,,Przemiłe spotkanie. Pani fizjoterapeutka odpowiedziała na każde moje pytanie, dokładnie wszystko wyjaśniła, pokazała ćwiczenia :) Jestem mega zadowolona i polecam każdemu''

Joanna G.

,,Bardzo miło i przede wszystkim profesjonalnie, na pewno wrócę''

Katarzyna K.

,, Jakość masażu bardzo dobra, zebrany wywiad na temat zdrowia, zalecone ćwiczenia do pracy domowej, świetna jakość informacji przed pierwszą wizytą (jak się przygotować oraz jak dotrzeć), cena jak najbardziej adekwatna do usługi, znaczna ulga już po pierwszej wizycie, więc zapis na kolejną wizytę był oczywisty.''

Rafał B.

_MG_0505.png

TERAPIA ORTOPEDYCZNA/ SPORTOWA

CENA: 90 zł/30min, 150 zł/60 min, 200 zł/90 min, 240 zł/120 min

CHARAKTERYSTYKA TERAPII:
Terapia ORTOPEDYCZNA/SPORTOWA składają się zbioru różnych technik i chwytów manualnych, które w sposób mechaniczny wpływają na wiele warstw takich jak skóra, tkanki podskórne, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe. Terapię leczniczą wykonujemy bez użycia środków poślizgowych takich jak oliwki. Terapia poprawia ukrwienie i elastyczność skóry, zwiększa zakres ruchu w stawach przez zmniejszenie i zlikwidowanie zrostów tkankowych oraz blizn, zmniejsza napięcie przykurczonych mięśni jednocześnie pobudza wiotkie mięśnie. ​Wykorzystywane są tu techniki fizjoterapeutyczne między innymi terapia punktów spustowych, osteopatyczne terapię tkanek miękkich, terapię nerwowo-mięśniową, masaż tkanek głębokich, masaż poprzeczny, masaż funkcyjny, elementy terapii narzędziowej – pinów oraz wybrane techniki z terapii manualnej. Masaż leczniczy może być wykonany tylko przez Fizjoterapeutkę po studiach medycznych.

WSKAZANIA ORTOPEDYCZNE:

- wszelakie bóle kręgosłupa (odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy oraz krzyżowy),

- dyskopatia,

- ból pleców, łopatek, karku oraz szyi,

- zwyrodnienia stawów,

- rwa kulszowa oraz barkowa,

- nadmierne napięcia mięśni przykręgosłupowych,

- wady postawy (plecy płaskie, okrągłe (nadmierna kifoza), wklęsłe (lordoza lędźwiowa), plecy okrągło-wklęsłe, skolioza idiopatyczna, postawa skoliotyczna, choroba Scheuermana),

WSKAZANIA SPORTOWE:

- uprawianie sportów amatorskich oraz zawodowych (bieganie, tenis, kulturystyka, pływanie, treningi siłowe, crossfit, siłownia itp.)

- stany przeciążeniowe,

- wszelakie urazy,

- naderwania, zerwania mięśni, ścięgien oraz więzadeł,

- profilaktyka zapobiegająca powstawaniu kontuzjom,

- problem ze:

STAWEM BIODROWYM:

* po operacjach: artroskopia stawu biodrowego, rewizja stawu biodrowego, kapoplastyka stawu biodrowego, rekonstrukcja przyczepu mięśni pośladkowych, złuszczenie głowy kości udowej, złamanie podgłowowe lub przezkrętarzowe kości udowej, złamanie zmęczeniowe w obrębie miednicy, endoproteza stawu biodrowego,

*urazy: zwyrodnienie stawu biodrowego, konfilt udowo-panewkowy, uszkodzenie chrząstki, uszkodzenie obrąbka panewki, kapoplastyka całkowita stawu biodrowego, enoproteza, zwyrodnienie stawu biodrowego.

 

STAWEM KOLANOWYM:

* po operacjach: artroskopia , szycie łąkotki, usunięcie torbieli Beckera, szycie więzadeł, rekonstrukcja więzadeł, endoprotezy,

* urazy: kolano skoczka, kolano kinomana, kolano szpotawe lub koślawe uszkodzenie łąkotek, zwichnięcie rzepki, uszkodzenie chrząstki stawowej, zwyrodnienia stawu.

STAWEM SKOKOWYM:

po operacjach: artroskopia stawu skokowego, złamanie końca dalszego kości piszczelowej, złamanie kostki bocznej i przyśrodkowej endoskopia kaletki Achilleza, stabilizacja więzozrostu piszczelowo-strzałkowego, uwolnienie ścięgna, uszkodzenie ścięgna Achllesa,  endoproteza stawu skokowego, zerwanie mięśnia brzuchatego łydki,
* urazy: zwichnięcie, złamanie lub skręcenie stawu skokowego, artroza stawu skokowego, patologia ścięgien mięsni strzałkowych, zerwanie ścięgna Achillesa.

STOPA:

* po operacjach: korekcja palucha kolawego (halluxa), korekcja palca młoteczkowatego, osteotomia w obrębie stopy i stawu skokowego, złąmanie w obrębie kości stępu, złamanie kości śródstopia,

* urazy: paluchy koślawe (hallux), złamanie kości V śródstopia, pięta Hanglunga.

STAWEM BARKOWYM:

* po operacjach: artroskopia lub bursoskopia stawu ramiennego, rekonstrukcja mięśnia podłopatkowego, artroskopowa rekonstrukcja stożków rotatorów, reinsercja przyczepu mięśnia piersiowego większego, artoskopowe złamanie panewki łopatki, złamanie guzka większego, protezoplastyka połowiczna oraz całkowita,

* urazy: zamrożony bark, konflikt podbarkowy, uszkodzenie ścięgien stożka rotatorów, uszkodzenie mięśnia dwugłowego ramienia, zwichnięcie lub niestabilność stawu ramiennego, złamanie obojczyka, złamanie kości ramiennej, zwichnięcie stawu barkowo-obojczykowego, choroba zwyrodnieniowa.

 

STAWEM ŁOKCIOWYM:

*po operacjach: artroskopii stawu łokciowego, złamanie głowy dalszej kości ramiennej, złamanie wyrostka łokciowego, złamanie głowy kości promieniowej, złamanie Monteggia, odbarczenie nerwu łokciowego, operacja łokcia tenisisty oraz golfisty, stabilizacja stawu łokciowego,

* urazy: łokieć tenisisty i golfisty, łokieć studenta, złamanie wyrostka łokciowego, zwichnięcie w stawie łokciowym, złamanie głowy kości promieniowej, zespół rowka nerwu łokciowego, uszkodzenie przyczepu ścięgna mięśnia dwugłowego.

 

STAWEM NADGARSTKOWYM ORAZ RĘKĄ:

* po operacjach: operacja kciuka narciarza, usztywnienie w stawach międzypaliczkowych, artroliza stawu promieniowo-łokciowego, korekcja palca trzaskającego, odbarczenie ścięgna w chorobie de Quervaine'a,

* urazy: zespół cieśni nadgarstka, przykurcz Dupuytrena, zespół de Querveian, palec strzelający, kciuk narciarza, złamanie Collea, złamanie kciuka, złamanie kości łódeczkowatej, choroby zwyrodnieniowe ręki.

​PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

- podostre stany zapalne,

- stany podgorączkowe (do 37 stopni C.),

- ciąża (I trymestr),

- menstruacja,

- stwardnienie rozsiane w okresie remisji,

- hemofilia,

- reumatoidalne zapalenie stawów,

- osteoporoza,

- epilepsja,

- niewydolność krążeniowo-oddechowa,

- niedokrwienie obwodowe,

- nadciśnienie,

- migrena.

PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:

- zapalenie węzłów chłonnych,

- ostre ropne stany zapalne,

- zakrzepy, 

- zapalenia żył,

- zaawansowana miażdżyca naczyń obwodowych,

- stany gorączkowe (powyżej 38 stopni C.),

- krwawienia, krwotoki, stany zagrażające krwawieniu, 

- choroba nowotworowa,

- postępujący zanik mięśniowy,

- stwardnienie rozsiane (okres zaostrzenia, nawrotu, rzutu choroby),

- tętniaki, 

zaawansowana osteoporoza,
- problemy z krzepliwością krwi,
- złamania kręgów, zwichnięcia kręgosłupa,
- świeże stany pourazowe,
-  kręgozmyk,
-  niedrożność tętnic kręgowych, szczególnie przy zabiegach w obrębie odcinka szyjnego.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O ZABIEGU:

 

,,Polecam gorąco! Najlepsze miejsce na masaż w Warszawie! Cudowna atmosfera gratis! Profesjonalizm w każdym calu. <3''

Katarzyna T.

,,Cudowne ręce Ani leczą! :) Chodzę regularnie na masaże pleców z terapią manualną. Naprawdę polecam.''
 

Sylwia K.

,, Kasia Dź jest bardzo sympatyczna i dba o dobrą atmosferę podczas zabiegów. Ponadto jest bardzo profesjonalna i rzeczowa - pyta, odpowiada na pytania, wyczerpująco wyjaśnia, na bieżąco dostosowujemy przebieg rehabilitacji (jeśli jest taka potrzeba). Korzystam z jej usług już od dłuższego czasu i widać, że stale rozwija się zawodowo i naprawdę czuć od niej, że lubi swoją pracę i jest to jej prawdziwa pasja. Czasem wysyłam też do Kasi męża i też jest zawsze bardzo zadowolony.''

Justyna K.

,, Polecam, profesjonalny i przede wszystkim skuteczny masaż w wykonaniu pani Małgosi.''

Monika W.

 

,, Chodzę do dziewczyn już ponad rok i bardzo się cieszę, że tu trafiłam, szczególnie pod skrzydła Gosi. Oczywiście wszystkie fizjoterapeutki mają bardzo dużą wiedzę, a przede wszystkim są bardzo sympatyczne. Mimo bólu każda wizyta to czysta przyjemność! Polecam''

Natalia K. 

1-43.jpg

TERAPIA UROGINEKOLOGICZNA 

CENA: 90 zł/30min, 150 zł/60 min, 200 zł/90 min, 240 zł/120 min

CHARAKTERYSTYKA TERAPII:

Masaż leczniczy UROGINEKOLOGICZNY jest to intensywny masaż wraz z terapią, który przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet. Podczas takiego masażu wykorzystujemy techniki osteopatyczne, elementy terapii manualnej, terapii wisceralnej, techniki normalizacji tkanek miękkich. Ze względu na odpowiednio dobrane techniki oraz przygotowanie fizjoterapeutek, masaż jest całkowicie bezpieczny zarówno dla mamy jak i dziecka.​

WSKAZANIA:

- ból kręgosłupa w trakcie ciąży (odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy i krzyżowy),

- dyskomfort w obrębie łopatek, karku i szyi,

- ból w stawach krzyżowo-biodrowych,

- dyskomfort w obrębie miednicy, 

- problem z nietrzymaniem moczu, kału, gazów,

- problemy z narządami wewnętrznymi,

- problem z bolesnymi miesiączkami, 

- problem z rozejściem mięśnia prostego brzucha,

- przygotowanie do zajścia w ciąże,

- przygotowanie do porodu, 

- mobilizacja blizny po cesarskim cięciu,

- powrót do formy po porodzie.

​PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

- podostre stany zapalne,

- stany podgorączkowe (do 37 stopni C.),

- ciąża (I trymestr),

- menstruacja,

- stwardnienie rozsiane w okresie remisji,

- hemofilia,

- reumatoidalne zapalenie stawów,

- osteoporoza,

- epilepsja,

- niewydolność krążeniowo-oddechowa,

- niedokrwienie obwodowe,

- nadciśnienie,

- migrena.

PRZECIWWSKAZANIA BEZWGLĘDNE:

- zaawansowana osteoporoza,
- problemy z krzepliwością krwi,
- nowotwory,
- złamania kręgów, zwichnięcia kręgosłupa,
- świeże stany pourazowe,
- kręgozmyk,
- niedrożność tętnic kręgowych, szczególnie przy zabiegach w obrębie odcinka szyjnego,

- świeże, niezagojone rany

- choroby skóry (wypryski, grzybica, opryszczki itp).

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O ZABIEGU:

,, Masaż wykonany bardzo profesjonalnie, przede wszystkim spełnił swoje zadanie - złagodził ból pleców w ciąży. Polecam.''

Joanna U.
 

,, Bardzo profesjonalna wizyta i pożyteczne rady. ''

Katarzyna W.

,, Polecam, profesjonalnie i przede wszystkim skutecznie!''

Monika W.

,, Polecam serdecznie panią fizjoterapeutkę! Profesjonalne podejście i miła atmosfera :).''

Karolina F.

,,Bardzo polecam masaże lecznicze kręgosłupa w ciąży. Fizjoterapeutka zanim zajęła się moim problemem, najpierw przeprowadziła dokładny wywiad o urazach, sprawdziła postawę ciała. Masaż bardzo przyjemny. Jak wychodzę po masażu ciała, jestem zmęczona i zgrzana, na drugi dzień jestem jak nowonarodzona. Bardzo polecam gabinet. Kasia Dź i Ania są świetne.'' 

Małgorzata T.
 

1-46.jpg

TERAPIA KOBIET W CIĄŻY

CENA: 90 zł/30min, 150 zł/60 min, 200 zł/90 min, 240 zł/120 min

CHARAKTERYSTYKA TERAPII:

Terapię kobiet w ciąży wykonujemy między 13 a 36 tygodniem ciąży. Zalecany kobietom, u których występują schorzenia bólowe takie jak: ból kręgosłupa, rwa kulszowa, ból miednicy, ból barków itp. Masaż leczniczy u kobiet w ciąży wykonują tylko i wyłącznie wykfalifikowane fizjoterapeutki z licznymi kursami z uroginekologii. Podczas masażu używamy technik ostoepatycznych, wisceralnych, terapii manualnych oraz masażu tkanek głębokich. Ze względu na odpowiednio dobrane indywidualnie techniki, masaż jest bezpieczny dla mamy jak i dziecka. Masaż wykonujemy w pozycji leżenia na boku.

WSKAZANIA:
- ból odcinka szyjnego kręgosłupa,
- ból odcinka piersiowego kręgosłupa,
- ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
- ból pomiędzy łopatkami,
- ból karku,
- ból w okolicy barków,
- bol w okolicy miednicy,

- ból spojenia łonowego oraz rozejście mięśnia prostego brzucha,
- wzmożone napięcia mięśniowe.
 

​PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

- podostre stany zapalne,

- stany podgorączkowe (do 37 stopni C.),

- stwardnienie rozsiane w okresie remisji,

- hemofilia,

- reumatoidalne zapalenie stawów,

- osteoporoza,

- epilepsja,

- niewydolność krążeniowo-oddechowa,

- niedokrwienie obwodowe,

- nadciśnienie,

- migrena.

PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:
- I trymestr ciąży do 12 tygodnia !!!
- ciąże zagrożone poronieniem,
- krwawienia z dróg rodnych,
- choroby serca,
- nadciśnienie tętnicze,
- patologie ciąży takie jak: przedwczesne odklejanie się łożyska, przodujące łożysko, wewnątrzmaciczne zaburzenia rozwoju płodu.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O ZABIEGU:

,, Polecam masaż leczniczy i relaksacyjny w ciąży. Sympatyczne fizjoterapeutki, miła atmosfera, piękny zapach  gabinecie, pyszna herbata. Dziewczyny, dobra robota.'' 

Magda W.

,, Jestem dopiero po pierwszym masażu u Kasi Dź, ale efekty już są rewelacyjne. Bol pleców jest znacznie mniej dokuczliwy i nie przeszkadza mi aż tak bardzo w funkcjonowaniu. Atmosfera podczas samego masażu świetna i czułam się bardzo komfortowo co w ciąży rzadko się zdarza . Polecam wszystkim. ''

Sylwia K.

,,Natalia ratuje mnie od bólu bioder w ciąży. Wszystko dokładnie tłumaczy i jak widać ma w tym zakresie ogromną wiedzę :) Na pewno zobaczymy się na kolejnych wizytach. Bardzo polecam przyszłym mamom  :)''

Magdalena O.

_MG_0128 (1).jpg

TERAPIA BLIZNY

CENA: 90 zł/30 min, 150 zł/60 min

CHARAKTERYSTYKA TERAPII:

Terapia blizny składa się z kilku technik rehabilitacyjnych, które pozwalają uelastycznić, rozluźnić oraz poprawić ruchomość blizny, zapobiegając przyklejaniu do pozostałych warstw skóry. Techniki, które wykorzystujemy w gabinecie to: bezpośrednia praca nad blizną, praca nad mięśniami brzucha, poizometryczna relaksacja mięśni (PIR), kinesiotaping. Podczas zabiegu Klient zostaje przeszkolony jak prawidłowo dbać o bliznę oraz jak ją masować w domu, poznaje techniki wpływające na zmniejszenie i poprawienie wyglądu blizny. Nieprawidłowe zagojenie się blizny może sprawiać pacjentowi rozmaite problemy. Uczucie „ciągnięcia się” ciała, ból czy dyskomfort to objawy najbardziej typowe. Aby stopniowo je wyeliminować, niezbędna jest mobilizacja blizny przeprowadzona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Terapię blizn należy rozpocząć jak najwcześniej, tzn. już od pierwszych dni od urazu lub zabiegu. Istotne jest przestrzeganie kilku zasad, zwłaszcza w przypadku świeżych blizn, aby nie zaburzyć procesów regeneracyjnych i nie wydłużyć czasu gojenia. Dlatego też w początkowym etapie, terapia obejmuje tkanki sąsiadujące z blizną, natomiast praca z samą blizną możliwa jest po wygojeniu się rany (3-4 tygodnie).

WSKAZANIA:
- blizny uroginekologiczne: po cesarskim cięciu, po operacjach ginekologicznych,

- blizny po operacjach brzucha: plastyka, wycięcie wyrostka robaczkowego, operacja pęcherzyka żółciowego, przepukliny, nerek, przeszczep itp.,
- operacje w obrębie kręgosłupa,
- otwarte złamania kości,
- mastektomia lub wszystkie zabiegi związane z biustem (powiększenie, plastyka itp.),
- endoprotezy,
- oparzenia,
- artroskopie.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O ZABIEGU:

,, Jak zawsze miło i profesjonalnie'' 

Julek K.

,, Bardzo miłą atmosfera i profesjonalne wykonana usługa. Gorąco polecam ! Efekt natychmiastowy.''

Karolina J.

_MG_0638.jpg

KINESIOTAPING

CENA: 40-55 zł

CHARAKTERYSTYKA KINESIOTAPINGU:

Kinesio taping rekomendowany jest jako dodatek do terapii właściwej. Kolorowe plastry mają bardzo dużą rozciągliwość i są wodoodporne. Wykonane są z bawełny i doskonale dopasowują się do skóry. Plastry zmniejszaj ból, redukują obrzęki, pomagają przy wchłanianiu krwiaków. Dodatkowo usztywniają stawy, polepszają pracę mięśni, niwelują wady postawy, redukują stan pourazowy oraz zmniejszają ryzyko kontuzji.

WSKAZANIA:

- kobiety w ciąży,
- przy mobilizowaniu blizy po cesarskim cięciu,
- przy RMPB (rozejściu mięśnia prostego brzucha),
- twarz przy porażeniu nerwu twarzowego,
- bóle kręgosłupa, dyskopatie,
- problemy ze stawami: np. po wszczepieniu endoprotezy, przy uszkodzeniach mięśni, więzadeł,
- problemy ze ścięgnem Achillesa,
- skręcenia, zwichnięcia,
- obrzęki limfatyczne + opuchnięcia,
- krwiaki, blizny,
- przy halluxach,
- wady postawy.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O ZABIEGU:

,, Kinesiotaping w ciąży uratował moje życie. Kolorowe plastry działają natychmiast! Odciążyły mój kręgosłup'' 

Małgosia T.

,, Kinesiology tape to świetny dodatek to masażu leczniczego. Przedłużają efekt terapii.''

Marek J.

,, Bardzo przydatna rzecz! uratowała mój kręgosłup w ciąży. ''

Małgosia M.

_MG_0702.png

TERAPIA PO COVID

CENA: 90 zł/30 min, 150 zł/60 min, 200 zł/90 min

CHARAKTERYSTYKA I WIZYTY:
Terapia po Covid dotyczy osób, które przeszły chorobę i mają negatywny wynik testu. Do najczęstszych powikłań z którymi zgłaszają się do nas Klienci to: ból żeber, problem z oddychaniem, ból odcinka szyjnego oraz piersiowego kręgosłupa, ból w klatce piersiowej, ból stawów, zmęczenie, wyczerpanie organizmu,

 

Podczas terapii skupiamy się przede wszystkim na poprawie obniżonej pojemności płuc, poprawieniu wydolności, zwiększenia tolerancji na wysiłek, przeciwdziałanie powikłaniom po chorobie. Pracujemy z przeponą, oddechem, opracowujemy mięśnie międzyżebrowe, rozluźniamy mięśnie przy kręgosłupie szyjnym oraz piersiowym, opracowujemy punkty spustowe, udrożniamy drzewo oskrzelowe
 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW O KONSULTACJI:

 

,,Przemiłe spotkanie. Pani fizjoterapeutka odpowiedziała na każde moje pytanie, dokładnie wszystko wyjaśniła, pokazała ćwiczenia :) Jestem mega zadowolona i polecam każdemu''

Joanna G.

,,Bardzo miło i przede wszystkim profesjonalnie, na pewno wrócę''

Katarzyna K.

,, Bardzo polecam konsultacje u Pani Pauliny. Wizyta przebiegła w bardzo komfortowej atmosferze! Pani Paulina ma niesamowitą wiedzę, doskonale potrafi rozpoznać problem, rozmawia w sposób normalny, nie jest krępująco. Dodatkowo odpowiedziała na każde moje zapytanie. Pełen profesjonalizm. Polecam każdej kobiecie!''

Natalia S.

,, Przyjazna atmosfera, Pani Paulina bardzo profesjonalna. Polecam.''

Karolina K.

,,Byłam pierwszy raz na konsultacji proginekologicznej i szczerze polecam Paulinę, która przeprowadzała badanie, bardzo miła atmosfera, profesjonalne podejście a wiedza którą zdobyłam - cenna. Dziękuje !

Agnieszka K.