ZESPÓŁ FIZJOTERAPEUTÓW

1-13.jpg

Kasia Kwiatkowska (Dźwigała) fizjoterapeutka uroginekologiczna

     Jestem magistrem fizjoterapii. Posiadam prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty legitymując się numerem 69753 zgodnie z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty Krajowej Izby Fizjoterapii. Studia II stopnia ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Masaż interesował mnie od zawsze, dlatego postanowiłam zdobyć gruntowną wiedzę w tej dziedzinie i ukończyłam z wyróżnieniem dwuletnią szkołę na kierunku Technik Masażysta.

 

Specjalizuję się w pracy:

- z kobietami w ciąży oraz w okresie połogu,

- w problemach związanych w rozejściu mięśni prostych brzucha,

- mobilizacji blizny po cesarskim cięciu,

- nietrzymaniu moczu,

- problemach z cellulitem.

 

Ukończyłam wiele kursów z uroginekologii między innymi: techniki manualne oraz mięśniowo-powięziowe w dysfunkcjach uroginekologicznych, trening funkcjonalny po operacjach uroginekologiczych takich jak nietrzymania moczu bądź stolca, obniżeń narządów miednicy mniejszej oraz histektomii, kurs rozstępu mięśnia prostego brzucha - terapia kompleksowa, kurs z terapii blizy oraz integracyjnej terapii blizn, bolesne miesiączkowanie oraz endometrioza - praktyka fizjoterapeutyczna. Odbyłam kurs PNF- propriocepcywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu, oraz kursy związane z pediatrią: kurs oceny neurorozwojowej dziecka i przykłady postępowania fizjoterapeutycznego, masaż Shantali oraz kurs masażu Tajskiego W Bangkoku.

 

W wolnym czasie uwielbiam ćwiczyć jogę i gotować - zwłaszcza kuchnię włoską oraz tajską. Chętnie podzielę się z wami moimi przepisami ;) W życiu kieruję się japońskim przysłowiem: ,,Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości” dlatego tak dużą wagę przykładam do zapewnienia przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas spotkań w moim gabinecie. 

1-11.jpg

Kasia Adamska
fizjoterapeutka ortopedyczno-sportowa

     Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku fizjoterapia oraz studentką ostatniego roku studiów magisterskich w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Kasia posiada prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty legitymując się numerem 21260 zgodnie z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty Krajowej Izby Fizjoterapii. Po licznych praktykach w białostockich szpitalach i przychodniach zdecydowała się na przeprowadzkę do Warszawy, w której od razu się zakochała.

 

Ukończyła wiele kursów z zakresu fizjoterapii oraz masażu, między innym: Kompleks CCAT - czyli głowa, szyja, stawy skroniowo-żuchwowe jest jednym z większych wyzwań diagnostycznych i terapeutycznych we współczesnej fizjoterapii i osteopatii, Masaż liftingujący Kobido, Przepona - terapia i praca z oddechem, Stawy skroniowo-żuchwowe, Migrena i ból głowy - postępowanie terapeutyczne, Terapia blizny, Masaż tkanek głębokich, Kurs masażu I oraz II stopnia,

 

W gabinecie Kasia pracuje głównie:

- bólami kręgosłupa, kartki oraz szyi, 

- bólami migrenowymi, napięciowymi, klasterowymi bólami głowy,

- obrzękami limfatycznymi, po mastektomii,

- stawami skroniowo-żuchwowymi oraz bólem szczęki, przeskakiwaniem żuchwy, wady zgryzu, bruksizm, parafazje oraz po leczeniu ortodontycznym,

- terapią blizn.

W wolnym czasie uwielbia słuchać muzyki oraz czytać książki. Kasia wyznaje zasadę, że każdy człowiek i przypadek są inne, dlatego każda terapia jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta. 

1-4.jpg

Ania Gaj
fizjoterapeutka ortopedyczno-sportowa

     Ania jest absolwentką Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, którą ukończyła uzyskując tytuł magistra w 2019 r. Posiada prawo wykonywania zawodu legitymując się numerem 32060, zgodnie z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty Krajowej Izby Fizjoterapii. Jest dyplomowaną specjalistką fizjoterapii ortopedyczno-sportową.

 

Ukończyła też wiele szkoleń z fizjoterapii ortopedycznej oraz masażu m.in: Terapia kręgosłupa w podejściu biomechanicznym, Osteopatyczna terapia tkanek miękkich: odcinek lędźwiowy kręgosłupa i kończyna dolna, Terapia nerwowo-mięśniową, Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym, kurs masażu I oraz II stopnia itp.

 

W gabinecie Ania pracuje z osobami, które borykają się z:

bólem kręgosłupa, karkiem, skoliozami orz wdowim garbem,

kawą kulszową oraz barkową,

- problemami ze stawami kolanowymi,

- wszelakimi kontuzjami, urazami, nadwyrężeniami np. przetrenowanie po treningu czy siłowni, zwichnięcia, naderwania lub zerwania np. więzadła,

- profilaktyka zapobiegająca powstawaniu kontuzjom, 

- po operacjach ortopedycznych: artroskopiach, rekonstrukcjach, endoprotezach.

Specjalizuje się w masażach relaksacyjnych oraz antycellulitowych bańką chińską. Ania pieszczotliwie nazywana jest ,,katem'' przez pacjentów, ponieważ podczas terapii wykorzystuje noże, gwoździe czy pistolet.

Wolny czas spędza bardzo aktywnie, lubi podróżować oraz uprawiać wszelakie sporty.

1-2.jpg

Małgosia Gozdecka 
fizjoterapeutka ortopedyczno-sportowa

     Małgosia jest magistrem fizjoterapii po Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Posiada prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty legitymując się numerem 51839 zgodnie z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty Krajowej Izby Fizjoterapii.

 

Ukończyła wiele specjalistycznych kursów: kinesiotaping, masaż klasyczny, masaż tkanek głębokich, szkolenie OMT (badanie i leczenie kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego oraz żeber), trening Bebo I oraz II stopnia oraz kurs pilatesu z treningiem dna miednicy.

 

Gosia pracuje z pacjentami:

- pourazowymi oraz z bólem, ograniczeniem ruchomości kręgosłupa, kolana, bioder, barków, łokci czy dłoni,

- pracuje z wadami postawy u dzieci powiej 7 roku życia (plecy płaskie, okrągłe (nadmierna kifoza), wklęsłe (lordoza lędźwiowa), plecy okrągło-wklęsłe, skolioza idiopatyczną, postawa skoliotyczna,

rwą kulszowa i barkowa,

- profilaktyka zapobiegająca powstawaniu kontuzjom,

- po operacjach ortopedycznych: artroskopiach, rekonstrukcjach, endoprotezach. 

 

Gosia uwielbia podróżować, poznawać nowych ludzi i przekraczać swoje granice. Pewnie dlatego postanowiła wyjechać na studia do zupełnie innego, nowego miasta. W wolnym czasie lubi czytać książki i słuchać muzyk. Koncerty i festiwale są najlepszą odskocznią od codzienności. Nieskrycie jest wielką fanką Harrego Pottera i wciąż czeka na swój list z Hogwartu. 

9af9241f-73b4-4074-a1e9-4d424ed293ec.JPG

Paulina Gutowska
fizjoterapeutka u
roginekologiczna

     Paulina jest Absolwentką Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, którą ukończyła uzyskując tytuł magistra w 2010 r. Posiada prawo wykonywania zawodu legitymując się numerem 25303, zgodnie z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty Krajowej Izby Fizjoterapii. Jest dyplomowaną specjalistką fizjoterapii okołoporodowej.

 

Ukończyła też wiele szkoleń z fizjoterapii uroginekologicznej m.in: Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie, Integracyjna terapia blizn, fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ciąży, rozstęp mięśnia prostego brzucha - terapia kompleksowa, terapia mięśni dna miednicy wg.metody BEBO, aktywność kobiet w ciąży i po porodzie.

 

W gabinecie zajmuje się opieką fizjoterapeutyczną kobiet na każdym etapie ich życia: 

- fizjoterapia w zespołach bólowych miednicy mniejszej, bolesne miesiączkowanie, endometrioza,

- przygotowanie do ciąży,

- opieka w ciąży - ból kręgosłupa, obrzęki,

- przygotowanie fizjoterapeutyczne do porodu,

- fizjoterapia zaburzeń mikcji: wysiłkowe nietrzymanie moczu, pęcherz nadaktywny,

- fizjoterapia w przypadku zaburzeń statyki dna miednicy: obniżenie/wypadanie narządów ,

- trening mięśni dna miednicy,

- terapia blizn - po cesarskim cięciu, nacięciu krocza, zabiegach/operacjach ginekologicznych,

- terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha

- zaburzenia seksualne; ból przy stosunku, dyspareunia, vulvodynia .

 

W wolnym czasie lubi czytać książki i realizować swoje marzenia podróżnicze - te mniejsze i większe.

img_20221004_084952.jpg

Jakub Barejko
fizjoterapeuta 

ortopedyczno-sportowy, terapeuta manualny

     Jakub jest magistrem po Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. w 2014 roku uzyskał tytuł technika masażysty zdając egzamin państwowy w Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Otwocku.

Posiada prawo wykonywania zawodu legitymując się numerem 51936, zgodnie z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty Krajowej Izby Fizjoterapii. Jest dyplomowaną specjalistką fizjoterapii okołoporodowej.

 

Ukończył wiele szkoleń z fizjoterapii ortopedyczno-sportowej m.in: kinesiotaping, rehabilitacja  kompleksu barkowo-ramiennego, postawa ciała w kontekście fizjoterapii sportowej, kurs PNF podstawowy oraz wersję rozszerzoną dla pacjentów ortopedycznych oraz sportowych, kurs pinoterapii według Składowskiego, Dry Needing wg FRSc, kurs medycyny manualnej według koncepcji Radosława Składowskiego. Dodatkowo ma ukończone kursy z masażu bańką chińską.

 

W gabinecie zajmuje się opieką fizjoterapeutyczną osób z problemami bólowymi:

- fizjoterapia w zespołach bólowych kręgosłupa, stawów (barkowego, łokciowego, nadgarstkowego + dłoni, biodrowego, kolanowego, skokowego + problemami ze stopą), 

- sportowcami w trakcie kontuzji, 

rwą kulszowa i barkowa,

- po operacjach ortopedycznych: artroskopiach, rekonstrukcjach, endoprotezach. 

Jako Technik Masażysta zna się doskonale na relaksie, specjalizuje się w masażach: klasycznych, ciepłą świecą, ciepłymi olejami.

Interesuje się muzyką, w wolnym czasie próbuje swoich sił jako DJ, interesuje się kinematografią i wszystkim co związane z filmami.